محسن
محسن همایونی

طراحی، پیاده‌سازی، مدیریت و راه اندازی سازمان‌ یا واحد فروش مشاور، مدرس و توسعه دهنده کسب و کار مشاور و مدرس فروش و بازاریابی دارای مدرک MBA (فوق لیسانس اجرایی) در زمینه تبلیغات و بازاریابی دارای مدرک DBA (دکترای اجرایی) در زمینه مدیریت، توسعه و بهبود کسب و کار عضو رسمی انجمن راهبردی ایران عضو رسمی باشگاه مدیران ایران عضو رسمی کمیسیون بهبود و توسعه‌ی کسب و کار اتاق بازرگانی اصفهان
همین حالا با من تماس بگیرید.

ورود | ثبت نام
صفحه اصلی | مقاله ها | مطالب | چگونه در کارکنان انگیزه ایجاد کنیم ؟
.

مطالب

چگونه در کارکنان انگیزه ایجاد کنیم ؟

چگونه در کارکنان انگیزه ایجاد کنیم ؟

توسط زهرا قدیریان

چگونه در کارکنان انگیزه ایجاد کنیم ؟

فکر می‌کنید زمانی که با کارمند خود هستیم و کاری قرار هست در یک محیط کاری انجام دهیم آیا باید رابطه مدیر و کارمند و

بافاصله از هم باشد یا نزدیک به هم و دوستانه؟

امروزه در کسب‌وکار رشد یافته روابط مدیر و کارمند بشدت کمرنگ شده است و ارتباط این دو بسیار نزدیک و دوستانه شده

است و اگر سازمانی خواهان این است که بتواند محیطی داشته باشد که درعین‌حال که دارای سود اقتصادی بالا، محیطی

شاد، پویا و همچنین با عملکرد بالا باشد به نظر بنده مهم‌ترین عنصر سازنده روابط دوستانه بین این دو گروه می‌باشد.

در محیط کار اگر قدرتی دارید لطفاً به زیردستان خود زور نگویید! و تا می‌توانید با زیردستان خود صمیمی باشید و این احساس

را نداشته باشید که من مدیر هستم و ایشان کارمند، پس باید مقداری خودم را بگیرم.

 

                                        

 

           9 شاه راه موثر و ساده برای ایجاد انگیزه در محیط کار بین کارمندان

اشتباهاتی که انرژی اعضای تیم را تحلیل می کند را مرتکب نشوید ؛ تیمی کار انجام دادند روشی است که اکثر شرکت ها برای انجام کار مهمی استفاده می کنند بنابراین زمانی که انرژی، دانش و مهارت های یک گروه با انگیزه را ترکیب کنید، پس شما و تیم تان می توانید هر کاری را که در ذهنتان است انجام دهید.

اخیرا کارشناسان نگاهی به برخی از اشتباهات رهبران که استعداد بالای خود را از دست داده اند، انداخته است همانطور که آن ها می گویند، " روی رفتار خود فکر کنید، اشتباهات را تصحیح کنید ، و آماده شوید عملکرد و انگیزه تیم را تقویت کنید ؛ این 9 روش قدرتمند که در این سایت به آنها خواهیم پرداخت را امتحان کنید تا اعضای تیم را با انگیزه حفظ کنید و در کار بهترین باشید.

راه کارهایی عالی برای اینکه بتوانید در کارکنان تان انگیزه ایجاد کنید

9 تکنیک ساده برای ایجاد انگیزه میان کارکنان

1. به افراد آنچه را که ارزش دارند پرداخت کنید 

زمانی که حقوق کارمندان خود را تنظیم می کنید، مطمئن شوید که حقوق آن ها با آنچه دیگر شرکت ها در حوزه کاری شما و حوزه جغرافیایی می پردازند ، سازگار است. به خاطر داشته باشید : 26 درصد کارمندان می گویند شغل فعلی خود را تنها با 5 درصد افزایش ترک خواهند داد. افراد ماهر را بخاطر حقوق ناچیز از دست ندهید.

2. به آن ها مکان خوبی برای کار دهید

هر کسی می خواهد در محیط اداره ای کار کند که تمیز و تحریک کننده است و باعث شود که آن ها به جای احساس بد ، حس خوبی داشته باشند . مجبور نیستید پول زیادی خرج کنید تا دفتری جذاب داشته باشید.

3. فرصت هایی برای پیشرفت ایجاد کنید

اعضای تیم برای سازمان و خودشان ارزشمند هستند ، زمانی که فرصت یادگیری مهارت های جدید را دارند. تیم خود را در حرفه و دانش های پیشرفته تر آموزش دهید تا در آخرین تکنولوژی ها و صنعت جدید ترین اطلاعات را کسب کنند.

هم کاری میان گروه ؛ درصد بالایی از کارکنان احساس نمی کنند که ورودی آن ها مورد ارزیابی قرار می گیرد. اعضای تیم خود را تشویق کنید و پیشنهادهای آنها را درباره نحوه انجام کارها به طور کامل بپذیرید. سوالات خود را بپرسید، به پاسخ های آن ها گوش دهید، و در صورت امکان راه حل آن ها را اجرا کنید.

 

ترفندهای بینظیر در ایجاد انگیزه کارکنان و داشتن یک تیم کاری خوب

روش های حرفه ای برای ایجاد انگیزه میان کارکنان 

5. آنها را به شاد بودن تشویق کنید

کارکنان شاد ، مشتاق و اعضای مثبت تیم هستند و نگرش آن ها مسری است. بنگرید آیا نیروهایتان از کار، کارفرما و شما راضی هستند یا خیر. اگر راضی نباشند، این نارضایتی پخش می شود

6. هر شکست و اشتباهی را مجازات نکنید

همه ما اشتباه می کنیم. بخشی از انسان بودن است. نکته کلیدی این است که درس های ارزشمندی از آن اشتباهات بگیریم تا دوباره آن ها را مرتکب نشویم. زمانی که اعضای تیم اشتباهات صادقانه انجام می دهند ، آن ها را مجازات نکنید - - به جای آن آن ها را تشویق کنید دوباره امتحان کنید.

ترفند داشتن تیم کاری خوب و ایجاد انگیزه بین کارکنان

7. اهداف را مشخص کنید

در مطالعه ای، 63 درصد کارمندان گزارش دادند که وقت خود را در کار هدر می دهند ، زیرا آن ها آگاه نبودند چه کاری در الویت هست یا نیست . به عنوان یک رهبر وظیفه شما این است که با اعضای تیم خود برای مشخص کردن اهداف خود کار کنید. و زمانی که این کار را انجام دهید، اطمینان حاصل کنید که همه دقیقا می دانند آن اهداف چه هستند، اولویت نسبی آن ها چیست و نقش تیم در رسیدن به آن ها چیست.

روش های بینظیر برای افزایش انگیزه در کارکنان

اهمیت دادن انگیزه لازم به کارکنان برای داشتن یک تیم خوب

8. آنها را واضح و مستقیم کنترل نکنید

هیچ کس رئیسی را دوست ندارد که مدام آنها را کنترل می کند و هر تصمیمی را حدس می زند. در حقیقت، 38 درصد کارمندان در یک نظرسنجی گزارش دادند که ترجیح می دهند در فعالیت های ناخوشایند شرکت کنند تا اینکه در کنار رئیسی جزئی نگر بنشینند. افراد خود را با اهداف آشنا کنید و سپس به آن ها اجازه دهید تا بهترین راه برای رسیدن به آن ها را پیدا کنند.

چگونگی ایجاد انگیزه در کارکنان خوب

9. از برگزاری جلسات بی فایده اجتناب کنید

جلسات می توانند اتلاف باور نکردنی وقت باشند - میانگین هدر رفتن زمان کار 3.8 ساعت در جلسات غیرسازنده هر هفته است . یک دستور کار برای جلسات خود ایجاد کرده و آن را پیشاپیش توزیع کنید. تنها افرادی را که واقعا نیاز به شرکت دارند دعوت کنید، جلسه را به موقع آغاز کنید ، و سپس هر چه سریع تر آن را به پایان برسانید.

بنظر شما چه موارد دیگری باعث ایجاد انگیزه در کارکنان می شود؟ نظرات خود را با ما در میان بگذارید . 

 

 

 

.

0 دیدگاه ارسال شده است

.