محسن
محسن همایونی

طراحی، پیاده‌سازی، مدیریت و راه اندازی سازمان‌ یا واحد فروش مشاور، مدرس و توسعه دهنده کسب و کار مشاور و مدرس فروش و بازاریابی دارای مدرک MBA (فوق لیسانس اجرایی) در زمینه تبلیغات و بازاریابی دارای مدرک DBA (دکترای اجرایی) در زمینه مدیریت، توسعه و بهبود کسب و کار عضو رسمی انجمن راهبردی ایران عضو رسمی باشگاه مدیران ایران عضو رسمی کمیسیون بهبود و توسعه‌ی کسب و کار اتاق بازرگانی اصفهان
همین حالا با من تماس بگیرید.

ورود | ثبت نام
صفحه اصلی | تکنولوژی | کفش هوشمند گوگل و نایک
.

تکنولوژی

کفش هوشمند گوگل و نایک

کفش هوشمند گوگل و نایک

توسط محسن همایونی

کفش هوشمند گوگل و نایک

در عصری که انسان مدام در حال پیشرفت است، بعید نیست در مورد هر چیزی ، تکنولوژی جدید مربوط به آن را دریافت کند. کفش هم از این مورد استثنا نشده و به تازگی نوعی کفش هوشمند اختراع شده است.

وريلی، شركتی که به عنوان خواهر گوگل معروف است، از آمدن نوعی از كفش‌های هوشمند خبر داد كه حركات، وزن و افت فردی كه آن را پايش كرده است، محاسبه می‌کند.


وریلی كه به عنوان بازوی قدرت و الفبای زندگی علوم معروف است، طی جلسات خصوصی از طرح جديد كفش هوشمند سخن گفت تا هم‌پيمانان خود را دعوت به مشاركت در اين طرح و روانه ساختن آن در بازار كند.

اين پوشش پا، حس‌گرهايی داراست كه با توجه به سطح حركات اطلاعات می‌دهد و علائمی مانند افزايش ناگهانی وزن و يا نشانه‌های بيماری هايی مانند حمله قلی را منعكس می‌كند.

اينكه آيا اين كفش‌ها روانه بازار می‌شود و در دسترس خريداران قرار می‌گيرد یا خیر، هنوز نامعلوم است.

وریلی تیمی ار پزشکان، مهندسان، شیمیدان‌ها و متخصصان فناوری دارد که بر بهبود سلامت، جلوگیری از بیماری‌هایی مانند سکته قلبی و سرطان کار می‌کند.

این متخصصان سلامت، اخیرا قاشق‌های هوشمندی ساخته‌اند که قاشق متحرک نامیده شده است. این قاشق با لرزش حرکت می‌کند تا به افراد دارای مشکل لرزش دست یا کسانی که حرکات بازوی‌شان محدود است، کمک کند. این شرکت همجنان روی لنزهای هوشمند کار می‌کند که مطابق با سن، دوربینی یا نزدیک بینی چشم تنظیم می‌شوند.

 

کفش هوشمند نایک

شرکت نایک به تازگی از کفش ورزشی جدید خود رونمایی کرده است.

این محصول ویترینی از تکنولوژی‌های روز دنیای را به زیر پای شما می‌آورد. کفش جدید نایکی Adaptive BB نام دارد.

واژه BB که در این کفش ورزشی به کار رفته در اصل از کلمه بسکتبال در انگلیسی برگرفته شده است و بر پایه رویای قدیمی شرکت نایک برای ساخت کفشی که قادر است به صورت اتوماتیک و بدون نیاز به دست انسان بندهایش را محکم کند، ساخته شده است.

این کفش طوری طراحی شده که مثلا در طول انجام بازی بسکتبال زمانی که به جلو و عقب دویده‌اید، فشار خون شما را تشخیص می‌دهد و دیگر نیازی ندارید در طول بازی بند کفش‌هایتان را به خاطر کاهش فشار روی پا شل و سفت کنید.

در حقیقت Adaptive BB قادر است این مسئله را هوشمندانه تشخیص دهد و بندها را به‌صورت اتوماتیک برایتان شل ‌کند.

این اولین باری نیست که شرکت نایک کفشی را تولید می‌کند که قادر است به اپلیکیشن‌های موبایلی متصل شود و نمونه مشابه آن را قبلا هم دیده‌ایم.

البته کفش Adaptive BB جدید نایک با اینکه هوشمند است و می‌تواند به اپلیکیشن نایکی روی گوشی متصل شود، اما در حال حاضر کارایی محدودی در این بخش دارد.

این نسخه از کفش هوشمند نایکی فعلا قادر نیست قدم‌های شما را بشمارد یا مسافت طی شده را اندازه گیری کند. این کفش‌ تنها با زدن یک گزینه از طریق اپلیکیشن نایکی بندهای خود را شل و سفت می‌کند.

البته جالب است بدانید در این کفش از یک میکروکنترلر، باتری 505 میلی‌آمپری، ژیروسکوپ، شتاب سنج، ماژول بلوتوث، موتور، چراغ، سنسور فشار، سنسور تاچ، سنسور دما و ذغال مخصوص شارژ وایرلس استفاده شده است.

بنابراین شرکت نایک تنها با آپدیت اپلیکیشن در آینده می‌تواند تمام ویژگی‌هایی را که فعلا در این محصول غیرفعال هستند به راحتی فعال و قابل استفاده کند. ضمنا این کفش به همراه یک پد مخصوص شارژ وایرلس عرضه می‌شود.

پایان مطلب.

.

0 دیدگاه ارسال شده است

.