محسن
محسن همایونی

طراحی، پیاده‌سازی، مدیریت و راه اندازی سازمان‌ یا واحد فروش مشاور، مدرس و توسعه دهنده کسب و کار مشاور و مدرس فروش و بازاریابی دارای مدرک MBA (فوق لیسانس اجرایی) در زمینه تبلیغات و بازاریابی دارای مدرک DBA (دکترای اجرایی) در زمینه مدیریت، توسعه و بهبود کسب و کار عضو رسمی انجمن راهبردی ایران عضو رسمی باشگاه مدیران ایران عضو رسمی کمیسیون بهبود و توسعه‌ی کسب و کار اتاق بازرگانی اصفهان
همین حالا با من تماس بگیرید.

ورود | ثبت نام
صفحه اصلی | مقاله ها | دایره المعارف | فروش و مدیریت | درآمد (Income)
.

فروش و مدیریت

درآمد (Income)

درآمد (Income)

توسط فاطمه فاضلی

درآمد (Income)

مفهوم درآمد چیست؟

درآمد واژه ای است که تقریبا اکثر ما با آن سر و کار داریم و زیاد می شنویم. درآمد به مبالغی گفته می شود که از فروش کالا یا ارائه خدمات به دست می آید. هنگامی که موسسه ای کالایی به مشتری تحویل می دهد یا خدمتی را برای آن انجام می دهد، پول یا دارایی دیگری از آنان دریافت می کند. ورود این پول یا دارایی را به موسسه درآمد می گویند.

روش‌های مختلفی برای محاسبه درآمد وجود دارد که بسته به روش‌های حسابداری متفاوت هستند. اما به طور کلی مبلغ در آمد در هر معامله ای از طریق ارزش دارایی یا دارایی های که در ازای آن به دست می آید و معمولا به شکل نقد یا مطالبات است ، اندازه گیری و در صورت های مالی مربوط به دوره ای که طی آن تحقیق پیدا کرده است ، منعکس می شود. بنابراین ، مبلغ درآمد برابر است با حاصل جمع وجوه دریافتی و مطالبات از مشتریان.

 

.

0 دیدگاه ارسال شده است

.