محسن
محسن همایونی

طراحی، پیاده‌سازی، مدیریت و راه اندازی سازمان‌ یا واحد فروش مشاور، مدرس و توسعه دهنده کسب و کار مشاور و مدرس فروش و بازاریابی دارای مدرک MBA (فوق لیسانس اجرایی) در زمینه تبلیغات و بازاریابی دارای مدرک DBA (دکترای اجرایی) در زمینه مدیریت، توسعه و بهبود کسب و کار عضو رسمی انجمن راهبردی ایران عضو رسمی باشگاه مدیران ایران عضو رسمی کمیسیون بهبود و توسعه‌ی کسب و کار اتاق بازرگانی اصفهان
همین حالا با من تماس بگیرید.

ورود | ثبت نام
صفحه اصلی | مقاله ها | دایره المعارف | فروش و مدیریت | مدیریت (Management)
.

فروش و مدیریت

مدیریت (Management)

مدیریت (Management)

توسط فاطمه فاضلی

مدیریت (Management)

تعریف مدیریت


"مدیریت، هنر انجام دادن کار به وسیله دیگران است."  فالت
 

تعاریف مختلفی برای واژه مدیریت ارائه شده است و هر صاحب نظری در مبحث مدیریت، تعریف ویژه خود را از مدیریت دارد. شخصی مدیریت را استفاده موثر از منابع و بکارگیری نیروی انسانی جهت رسیدن به هدفی خاص تعریف می کند وشخصی دیگر مدیریت را هنر انجام دادن کار به وسیله دیگران می داند.

هرچند تعاریف متفاوتی برای مدیریت وجود دارد، اما می توان گفت که در تمامی آنها یک نکته مشترک است و آن کنترل و مدیریت منابع مالی و انسانی در کنار یک دیگر است.

در تعریف کلی مدیریت را می توان فرایند برنامه ریزی، سازماندهی، رهبری و کنترل کار اعضای سازمان و همه منابع سازمانی برای رسیدن به هدف های تعیین شده سازمانی دانست.

هارولد کونتز، مدیریت را مهمترین زمینه ی فعالیتی انسان می داند و معتقد است که وظیفه ی اصلی مدیران در همه ی سطوح و همه ی نهادهای اجتماعی این است که محیطی را طراحی، ایجاد و نگهداری کنند که اعضاء سازمان بتوانند با فعالیت و همکاری گروهی در آن، به اهداف معین خود دست یابند.

.

0 دیدگاه ارسال شده است

.